Anorektička byla týden od smrti. Teď má

2. dubna 2008 v 21:27 | Romusska |  LiveStyle
Anorektička byla týden od smrti. Teď má dítě

Dívka, která před nedávnem málem zemřela na anorexii, porodila minulý měsíc zdravé dítě.
Dvacetiletá Hayley a její matka Jane ukázaly Daily Mailu odstrašující fotky z doby, kdy vážila jen 32 kilogramů, aby ukázaly zničující důsledky anorexie. Také chtěly předvést, že i když věci vypadají beznadějně, stále existuje naděje. A povedlo se.

Obrázky ukazují Hayley, když jí bylo šestnáct. Své tělo ničila už od jedenácti let. Při výšce 170 cm vážila pouhopouhých 32 kilogramů. Lékaři jí varovali, že pokud okamžitě nepřibere, může v několika dnech zemřít. Čtyři měsíce strávila v nemocnici, kde ji krmili intravenózně. Padaly jí vlasy, menstruaci neměla téměř čtyři roky. Vypadalo to hodně zle...
Ale lékařská péče a trpělivá podpora rodičů jí pomohly dostat se z nejhoršího. A pak přišel další zázrak. Minulý rok se zjistilo, že je Hayley těhotná.
Byl to zázrak
Dlouhodobé ničení organismu anorexií může způsobit vedle různých jiných zdravotních komplikací i problémy s plodností. Proto byl nový tvoreček pod Hayleyiným srdcem opravdovým zázrakem.
Pro někoho, kdo strávil spoustu let snahou o udržení štíhlé linie, je pokušení shození kil nabraných při těhotenství opravdu velké. Ale Hayley a její padesátiletá matka, se kterou žije, si tyto nástrahy uvědomovaly a chovaly se velice odpovědně.
"Kvůli dítěti jsem musela jíst a žít normálně," vypráví. "Líbí se mi, když jsem štíhlá, štíhlejší než teď, ale už se nechci vrátit do nemocnice. Už nechci vypadat jako tady na tomhle obrázku," otřese se při vzpomínce.
Chtěla být oblíbená Hayley Wilde / foto:
Její problémy začaly, když nastoupila na druhý stupeň základní školy a chyběla jí sebedůvěra. Proto postupně přestávala jíst. "Myslela jsem, že když budu štíhlejší, budu také oblíbenější," vrtí dneska hlavou.
Doma před rodiči dělala, že se nic neděje. "Obvykle jsem schovávala jídlo do ubrousku a do kapes. Pak jsem ho schovala do tašky ve skříni, a když byli rodiče z domu, vyhodila jsem to do popelnice."
Pak její matka zjistila, co se skutečně děje a v jakém je stavu. "Jako by mě někdo praštil do hlavy," vypráví a dodává: "Byl to ten nejhorší šok v mém životě."
U Hayley diagnostikovali anorexii, ale ona se ve svém teenagerském myšlení stále považovala za tlustou. Nakonec byla pětkrát hospitalizována na speciální klinice v Manchesteru.
Navzdory protestům ji matka v roce 2005 odvedla k fotografovi, aby zachytil její vychrtlost. Chtěla ukázat, co se může stát. "Cítila jsem se strašně, když jsem ji k tomu nutila, ale musela jsem to udělat."

Pomohla jí láska
I následující rok vyčerpaná Hayley strávila sedm týdnů v nemocnici. Ale podpora kombinovaná s čerstvým zamilováním jí pomohly tak, že se postupně dostala na normální váhu. Minulý rok přišla se šťastnou novinkou, že je těhotná. Michael se narodil dva týdny před termínem 8. března a byl naprosto zdráv.
"Narození mého vnuka bylo něco, v co jsem se bála doufat, ale za co jsem se modlila," říká paní Wildeová. "Michael je zázrak, je to úžasné. Je to jakoby se vrátil čas, kdy Hayley vyrůstala v mladou ženu."
Přestože ve škole hodně zameškala, absolovovala Hayley na výbornou a chce se stát učitelkou. Její matka, která nyní pracuje pro podpůrnou organizaci pro nemocné anorexií, říká: "Doufám, že tím, že zveřejníme náš příběh, dáme naději dalším rodinám, které se potýkají s anorexií."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 NiQa NiQa | Web | 2. dubna 2008 v 21:37 | Reagovat

tak to je drsný :-O

2 Q*Lia Q*Lia | Web | 2. dubna 2008 v 21:45 | Reagovat

Ahoojky máš moc hezkej blog...Nechtěla by ses se mnous spřátelit...???

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama