X Factor: to zas bude magorů…

4. února 2008 v 15:31 | Romusska and Nicoolka |  LiveStyle
X Factor: to zas bude magorů…

Televize Nova v neděli odstartovala novou pěveckou soutěž X Factor. A hned se ukázalo, že vedle talentovaných zpěváků se bude potýkat i s prapodivnými existencemi. Pár jich ukázal první sestřih.
Tak například takový Jiří Žuška. Potetovaný chlapík s piercingem, na hlavě šátek, holá hruď jen částečně zakrytá vestičkou. Tak to bude nějaká vypalovačka, drsný rocker, který to rozbalí tak, až budou praskat okenní tabulky, říkal jsem si. A místo toho? Ucházel z něj vzduch jako z píchlé gumy a slyšet nebylo lautr nic.
Navíc výběr písní, s nimiž se rozhodl ohromit porotu, byl vzhledem k jeho zjevu více než prapodivný. Most přes minulost od Lucie Bílé, to byl natolik hrůzostrašný zážitek, že by s ním mohl zkusit týrat vězně na Guantanámu. Není divu, že ho porotci se smíchem vypoklonkovali a ještě k němu byli hodně vstřícní. "Z vás jde jenom horký vzduch," řekl Ondřej Soukup.
Žuška sklopil hlavu a vypadl. Za dveřmi si ale uvědomil svou potupu a dral se zpět chránit svou čest. Že prý to porotě vytmaví. Ta v klidu seděla a čekala, jenže potetovaného chlápka opustila veškerá odvaha. Prý jsou zkorumpovaní, vmetl jim do tváře, aby vzápětí požádal Gábinu Osvaldovou o pusu. Pak ho eskortovala ochranka na ulici, kam patřil…
Houšť exotů
A podobných exotů bylo samozřejmě více. Třeba architekt, který vypadal jako nepovedený klon Borise Hybnera se srdce a uši rvoucím zpěvem, během něhož neustále vykládal něco o belcantu (tedy krásném zpívání) a o tom, že zpívá o tercii výše i níže jen proto, že si nemohl udat základní tón.
Nebo takové duo Black, což byla matka s dcerou, které utekly nejspíše z nějakého druhořadého cirkusu a místo zpěvu předvedly akorát tak živé obrazy jako vystřižené z Cimrmana.
Je opravdu smutný pohled na davy ztrapňujících se lidí, kteří k tomu navíc potřebují televizní obrazovky. Neuvěřitelná spousta lidí bez soudnosti, kteří dokáží přijít nahastrošení jako na vesnický bál v minulém století. Mohli jsme vidět lidi, kteří kuňkají první ligu, horkého vzduchu uniklo opravdu nadbytek, přicházejí nepřipravení a neznají třeba ani jednu větu písně, s níž chtějí soutěžit.
Uff, už ať jsou konkurzy a exoti za námi a z nenápadných talentů se začnou rodit hvězdy. Nějaký fajn materiál by tady byl, jak ukázala neděle. Například vokální trio kluků Náhodné setkání, kteří vypálili na porotu i diváky bez nějakého ofrňování parádní kousek. Nebo pětice ukrajinských slečen a jejich kouzelný Hradišťan.
Prostě řečeno s klasikem: možnosti tu jsou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti fialový desing ?

Hezký!! 54.3% (38)
Ujde 30% (21)
Fuj! 15.7% (11)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama