Veronica Donovan

14. prosince 2007 v 15:23 | Romusska and Nicoolka |  Postavy+Herci

Veronica Donovan

Veronica DonovanVeronica Donovan (hraje ji zkušená herečka Robin Tunney) je bývalou přítelkyní Lincolna Burrowse (Dominic Purcell). Chodili spolu na střední škole, a to i přesto, že jde o dvě velmi rozdílné osobnosti. Po střední škole, když ji omrzel velkoměstský život v Chicagu, se Veronica Donovan přestěhovala a začala navštěvovat University of Illinois, kde získala bakalářský titul v politických vědách. Později studovala na právnické Baylor Law School, stala se právničkou a přestěhovala se zpět do Chicaga, kde ve společnosti Bianchi and Guthrie začala pracovat jako realitní právník.
Veronica Donovan je klíčovou postavou celého seriálu Útěk z vězení, právě "skrze" ní je v první epizodě odhalena zápletka a důvod, proč se bratr Lincolna Burrowse - Michael Scofield (Wentworth Miller) - rozhodne nechat se dobrovolně uvěznit, aby pomohl vysvobodit svého bratra. Veronica se rozhodne Michaela obhajovat, což silně ovlivní nejen průběh případu, ale i její osobní život. Na počátku druhé sezóny seriálu pak čekejte velké překvapení vztahující se právě k ní.

Robin Tunney

Robin TunneyRobin Tunney je americká herečka, která v seiálu Útěk z vězení ztvárnila roli postavy jménem Veronica Donovan. Robin Tunney se narodila v roce 1972 v Chicagu, má irsko-americké předky. V osmnácti letech se přestěhovala do Los Angeles v Kalifornii, kde začala svoji hereckou kariéru. Zprvu získala několik rolí v menších televizních seriálech (např. Zákon a pořádek), opravdový průlom pro ni však znamenala role ve filmech Empire Records a následně Čarodějky (The Craft). Robin Tunney se nebojí ukázat filmovým divákům kromě svých hereckých schopností i své nahé tělo, což předvedla například ve filmech "Investigating Sex" a "Supernova". Časopis Maxim ji odhodnotil ja 81. ze stovky nejžhavějších žen roku 2001. Kromě seriálu Útěk z vězení si zahrála také v seriálech Dr. House, Class of '96 nebo filmu Paparazzi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti seriál Útěk z vězení??

JO!!Je to mazaný seriál 70.1% (143)
Je to v poho 7.4% (15)
Moc nee 6.9% (14)
Ještě jsem to neviděl/a 15.7% (32)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama