Pozor! Rtěnka může způsobit rakovinu

27. prosince 2007 v 22:47 | Romusska and Nicoolka |  LiveStyle
Pozor! Rtěnka může způsobit rakovinu


Některé rtěnky obsahují chemikálie, které mohou způsobit rakovinu.
Make-up se nyní zařadil mezi věci, které byste měli hodit do kanálu. Může totiž způsobit rakovinu prsu. To je výsledek studie vědců z Filadelfské university. Pokusy odhalily, že některé druhy rtěnek a laků na nehty obsahují chemikálii, která zvyšuje riziko rakoviny.

Někteří neúnavní bojovníci za lepší a zdravější život začali okamžitě volat po zákazu látek, které dodávají rtům a nehtům jejich lesklý vzhled.

Chemie, kam se podíváš

Nebezpečnou se ukázala uměle vyráběná látka buty benzyl ftalát (BBP), jež napodobuje ženský hormon estrogen. BBP byl nyní spojen se vznikem karcinomu prsu. Ovšem tato látka je v podezření již dlouho. Minulé studie daly do souvislosti BBP a vznik vrozených defektů, ledvinových problémů a neplodnosti. V Evropě již byly zakázány dětské hračky vyrobené z této látky. Ftaláty jsou dále používány v obalech a jídle, hračkách, kobercích a rozpouštědlech.

Pokusy byly prováděny na krysách a potvrdily, že látka zvyšuje riziko rakoviny. Vedoucí výzkumného týmu doktor Jos Russo řekl: "Potvrdily, že ftaláty ovlivňují vývoj krys. To napovídá, že stejné účinky budou mít na člověka."

Lidé používají kosmetické výrobky dennodenně - od sprchového gelu a laku na vlasy po krémy. Stopové prvky se dostávají kůží do těla, kde se hromadí. Účinky se mohou dostavit až po letech.

Russo ještě dodal, že nejvíce ohroženy rakovinou jsou ženy, které žijí ve městech přetížených dopravou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti Retro styl ???

Ano 53.6% (289)
50/50 26% (140)
Ne 8.5% (46)
Nevím co to je a ani mě to nezajímá 11.9% (64)

Komentáře

1 olčík olčík | 3. listopadu 2008 v 15:30 | Reagovat

k anketě: co je to reno styl?? nic takovyho naznam :) dik za odpoved

2 olčík olčík | 3. listopadu 2008 v 15:30 | Reagovat

pardon chtela sem napsat *retro styl :)

3 links of london links of london | E-mail | 9. října 2010 v 5:35 | Reagovat

die daly do souvislosti BBP a vznik vrozených defektů, ledvinových problémů a neplodnosti. V Evropě již byly zakázány dětské hračky vyrobené z této látky.
26.<strong><a href="http://www.elinksoflondonsale.com/">links of london</a></strong> Ftaláty jsou dále používány v obalech a jídle, hračkách, kobercích a rozpouštědlech.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama