Loď lodí: Queen Victoria

16. prosince 2007 v 14:31 | Romusska and Nicoolka |  LiveStyle

Loď lodí: Queen Victoria


Toužíte se plavit nejluxusnější lodí světa? Máte šanci - stačí si jen pořídit nehorázně drahé jízdenky na nějakou z okružních plaveb Queen Victoria. 16. prosince 2007
Před několika dny byla následovnice Queen Mary 2 a Queen Elizabeth 2 oficiálně pokřtěna a vyrazila na první cestu po evropských vánočních trzích. Její první nájemníci se podívají do Hamburku, Amsterodamu, Kodaně či na Kanárské ostrovy. První plavební sezóna se ponese, jak jinak, ve jménu okružní cesty kolem světa.

Pořádný macek
Queen Victoria
I méně ostříleným dějepisářům dojde, že loď je pojmenována po nejdéle sloužící anglické královně Viktorii a jako taková má i řádné míry. Na váze ukázala 90 000 tun, měřiči hovoří o 294 metrech na délku, 32 na šířku a 54 na výšku. Jde vlastně o jakési menší městečko, které pojme přesně 2014 pasažérů. Ty vměstná do 1007 dvoulůžkových kajut. A že nejde o nějaké budky pro slepice, to dokládá údaj vybavenosti balkóny - ty má na 70% kajut.

Provozovatel, společnost Cunard Line, rozděluje kajuty do několika kategorií. Žádáte-li jen to nejlepší, jistě sáhnete po nejluxusnější třídě Queens Grill se 142 místy. Druhá, stále ale nadmíru honosná třída se nazývá Princess Grill pro 132 osob. Obě tyto kategorie mají vlastní stravovací sály a sídlí v horních patrech lodi.

Kajuty Queens Grill jsou skutečnou přehlídkou majestátu. Mají okolo 200 metrů čtverečních. Najdete tu vířivku, křesla na otevřené terase, technické vymoženosti, aktuální denní tisk, čerstvé ovoce či bar se vším možným. Absolutní spokojenosti nahrává i osobní sluha, který je k těmto apartmánům přidělován.

Libo divadlo či knihovnu?
Queen Victoria
Obyvatelé kategorie Princess Grill se nemají o mnoho hůře. 80% procent všech plavících se je ovšem ubytováno v nižších patrech třídy Britannia. Ani tyto kajuty se ale nemají za co stydět - dostatečný prostor 40 metrů čtverečních a stále výborná vybavenost ke štěstí určitě stačí.

Veřejné prostory lodi jsou úchvatné. Hraje se tu dokonce divadlo, můžete se procházet ve skleníku s fontánou, nechybí bazény, lázně, kasina, věčné studenty potěší obsáhlá knihovna o 6000 svazcích, velké pozornosti se dozajista těší i taneční sál.

Plavba lodí Queen Victoria je zkrátka zážitkem na celý život, za který snad stojí za to zaplatit i horentní sumy. Sedmidenní výlet do Norska stojí ve třídě Britannia kolem 70 000 korun, za nejvyšší výbavu v kajutách Queens Grill za tu samou plavbu zaplatíte už 200 000.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Líbí se ti seriál Útěk z vězení??

JO!!Je to mazaný seriál 70.1% (143)
Je to v poho 7.4% (15)
Moc nee 6.9% (14)
Ještě jsem to neviděl/a 15.7% (32)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama