Lincoln Burrows

14. prosince 2007 v 15:24 | Romusska and Nicoolka |  Postavy+Herci

Lincoln Burrows

Lincoln BurrowsS životem Lincolna Burrowse do začalo jít z kopce již v 15 letech poté, co byl vyhozen z desátého ročníku Morgan Park High School. Od té doby se dostal mnohokrát do problémů se zákonem. Byl odsouzen na 2 měsíce za krádež, na 3 měsíce za poškozování majetku, na 6 měsíců za ublížení na zdraví, na 6 měsíců za držení drog, na 10 měsíců za další ublížení na zdraví.

Dominic Purcell

Dominic PurcellDominic Purcell hraje v seriálu Útěk z vězení roli Lincolna Burrowse, staršího bratra hlavní postavy Michaela Scofielda. Purcell se narodil 17. února 1970 v Anglii. Jeho matka je Irka, jeho otec Nor, celým jménem se Dominic Purcell jmenuje Dominic Haakon Myrtvedt Purcell - obě prostřední jména jsou norská. Ve dvou letech se odstěhoval se svou rodinou i sourozenci do Austrálie.
Po střední škole se Purcell pustil do zahradničení. Práce ho ale příliš nebavila, a tak ho jednou při sledování filmu Četa napadlo, že se stane hercem. Začal studovat na herecké škole Western Australia Academy of Performing Arts ve tříde spolu s Hugh Jackmanem, známým například ze série X-Men. Tam také potkal svoji budoucí ženu Rebeccu.
Purcell začínal, stejně jako většina ostatních herců seriálu Útěk z vězení, v málo známých televizních seriálech. Jeho prvním byl v roce 1997 seriál jménem Raw FM. Později se mu podařilo získat malou roli ve filmu Mission: Impossible II, když si ho konečně všimli američtí lovci talentů. Získal tak role ve filmech Equilibrium (2002), Blade: Trinity (2004) nebo televizním seriálu John Doe.
Teprve Útěk z vězení ale udělal z Dominica Purcella opravdovou celebritu. O nabídky na nové role se už teď nemusí bát. Nyní žije v Los Angeles spolu se svou rodinou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti seriál Útěk z vězení??

JO!!Je to mazaný seriál 70.1% (143)
Je to v poho 7.4% (15)
Moc nee 6.9% (14)
Ještě jsem to neviděl/a 15.7% (32)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama