Chodí na základku a už chtějí plastiku

10. prosince 2007 v 20:38 | Romusska and Nicoolka |  LiveStyle
Chodí na základku a už chtějí plastiku

Současná děvčátka jsou trochu zvláštní. Chodí teprve na základku, ale přesto řeší problémy daleko starších slečen. Vadí jim jejich váha, nejsou spokojeny se svým pozadím, některé léta drží dietu.
"Můj problém je zadek a nohy. Chtěla bych menší zadek, protože je obtížné najít nějaké dobře padnoucí džíny. Byla bych nejraději, kdybych měla štíhlejší nohy, abych si mohla obléknout, co chci. Nemohu třeba nosit moc krátké sukně," stěžuje si Harriet.
To by byl celkem obvyklý pláč, přece to dobře známe u všech těch mladých slečen, které tráví před každým rande hodiny u zrcadla. Kdyby to ale nemělo háček - Harriet je teprve devět let. V tomhle věku by si snad měla ještě hrát s Barbie, napadne nás okamžitě…
Myslí si, že jsou tlusté
Jenže podle průzkumu stanice BBC v tom Harriet rozhodně nelítá sama. Takových děvčat mezi šesti až dvanácti lety, které doslova válčí se svou postavou, je celá řada. Čtvrtina chce být štíhlejší, mít jiné vlasy, patnáct procent chce být vyšší, další chtějí mít jinou tvář.
List Daily Mail se proto zeptal několika malých "slečen", co si o sobě myslí. Výsledek? Rozhodně nijak příjemné a povzbudivé čtení.
Tak třeba dvanáctiletá Kathleen. "Kdykoliv se mrknu do zrcadla, chce se mi brečet, mám velké nohy, nijak plochy břicho," tvrdí. Už léta drží diety, přestože jí rodiče i kamarádi tvrdí, že je štíhlounká. "Nevěřím jim, myslím, že to říkají, abych se cítila lépe."
Šestiletá Ilana s kouzelnými kudrnatými vlásky je taky naštvaná. Na své vlasy… "Jsou moc kudrnaté, chtěla bych mít dlouhé a rovné vlasy jako moje oblíbená zpěvačka Shakira," odpovídá okamžitě, co by na sobě změnila. Ani s tělem není spokojená. "Mám obavy, že jsem tlustá, protože jím hodně čokolády," děsí se už nyní, a proto omezuje jídlo.
Dvanáctiletá Maira už plánuje plastickou operaci a další kosmetická vylepšení. "I když mám ráda Kate Moss, protože je hubená, moje největší přání je mít větší prsa," soudí. "Moje nejsou zrovna největší. Až budu mít dvacet a budou pořád malé, tak půjdu na operaci," dodává.
Klábosí o vzhledu
Ani osmiletá Phoebe neřeší s kamarádkami nové hračky. Místo toho celé hodiny klábosí o tom, jak vylepšit svůj vzhled. Myslí si o sobě, jak jinak, že je příliš tlustá. "V jejím věku jsem vzhled neřešila, nyní to stalo posedlostí kvůli všem těm časopisům, které se k nim dostanou," kroutí hlavou Phoebina matka.
Ačkoliv celý zbytek světa je vesměs přesvědčen, že holčičky vypadají k světu a není potřeba nic měnit, nejzuřivějšími kritiky jsou si ony samy. Bezstarostné dětství je evidentně stále kratší a dívky "musí" dříve řešit to, k čemu jsou tlačeny dospělé ženy. Co si o sobě myslíte vy, případně vaše mladší sestry?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Každý kdo tu byl ,ať klikne!

KLIK
Klikuš
Nebo tady klikni

Komentáře

1 olčík olčík | 1. listopadu 2008 v 21:58 | Reagovat

no jo no... americký děvčata nom už newí coby a nehledají to v obi :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama