Víš, co ti sluší? - speciální účesy

1. listopadu 2007 v 18:06 | Romusska and Nicoolka |  Účesy

rastaUž tě tvé vlasy nudí a chtěla by jsi pořádnou změnu? Určitě jsi už aspoň jednou něco zaslechla o francouzských copáncích či dreadech. Víš o nich ale skutečně všechno? Slečn@ pro tebe připravila speciál, vněmž zjistíš, co všechno se dá z tvých vlasů vykouzlit. Možná chytneš tu správnou inspiraci.
RASTA COPÁNKY
Tento druh copánků se stal velkým hitem pro mladistvé. Výhodou je, že nemusíš mít vůbec dlouhé vlasy, bohatě ti totiž postačí délka do 8 cm. Rasta copánky jsou tzv. napletené copánky a pletou se z kanekalonu, vlny či chemlonu. Záleží už jen na tobě, jaký materiál si zvolíš. Nejnižší cena je u copánků z vlny, která mimo jiné dodá vlasům větší objem. Kanekalon je naopak materiál, který sice vypadá jako opravdové vlasy, ale dělá menší objem.
Doba naplétání se liší. Rozmezí je okolo 7-13 hodin. Záleží hlavně na tom, jak chceš copánky dlouhé, na jejich počtu a samozřejmě na materiálu. Údržba je velice snadná. Copánky umýváš podle vlastní potřeby. Fénovat můžeš také, ale jen z přiměřené vzdálenosti, aby nedošlo k jejich poškození.Cena se pohybuje v rozmezí od 2 000 do 4 000 Kč.
FRANCOUZSKÉ COPÁNKY
Tyhle copánky se pletou přímo po hlavě anebo pouze na temeni hlavy. Stačí mít vlasy délky 10 cm. Je možné připlést do copánků již zmíněné druhy materiálu, ale také obyčejnou bavlnku. Účes vydrží až 2 měsíce a vlasy zůstanou bez poškození. Cena od 600 do 1200 Kč.dredy
DREADY
Člověku, který tento název vymyslel, se dready asi moc nelíbily. Dready totiž v anglickém překladu znamenají "hrůza". Dready nosí různí lidé nejrůznějších národností. Buď pro radost anebo to má hlubší význam. Například takoví rastafariáni mají dready pouze jako symbol náboženství (rastafariánství).
Dready už jsou poněkud dražší záležitostí. Spousta lidí si myslí, že dready jsou nenáročné, ale to je bohužel OMYL! Alespoň ze začátku. Tvé krásné dlouhé lokny se poté musí ostříhat nejméně na 5 cm, jinak je totiž dolů nedostaneš. Existují i tzv. silky dready, které jsou z kanekalonu a pseudo dready z chemlonu nebo vlny. Dready se mají správně mýt bylinným šamponem, který nesmí obsahovat kondicionér. Jinak by se vlasy mohly "záhadně" začít rozplétat. Dready by sis také měla umýt až asi měsíc po zhotovení, aby se vlasy zacelily. Také se občas stane, že rostou špatně (zplacatěle) nebo začnou vylézat vlasy, takže čas od času navštívit odborníky není špatný nápad. Ty ti totiž poradí "CO a JAK". Neboj, nebude to donekonečna, vlasy si za chvíli zvyknou a čím déle je budeš mít, tím lépe budou vypadat a budeš mít míň starostí. Dready se samozřejmě dají i doplétat, žádný strach.Pokud nechceš utrácet 2 500 - 6 000 (případně u kanekalonu až 8 500 Kč) můžeš si je vytvořit i sama či za spolupráce kamarádky. Samozřejmě nikdy nebudou tak kvalitní a dokonalé jako od odborníka.
PRODLUŽOVÁNÍ VLASŮ
Prodlužování či zhušťování vlasů je již samozřejmostí pro ty, kteří chtějí rychle změnit svůj účes. V dnešní době to není nic mimořádného a pokud máš dostatek financí a odhodlání určitě to není ani žádný větší problém. Záleží jen na tobě, jaký způsob prodlužování si zvolíš. Existuje zase řada metod, jak vlasy prodloužit. Každé kadeřnictví, které se specializuje na prodlužování, může poskytnout jinou variantu. Je možný výběr z nejrůznějších odstínů, délek, materiálů, ale zvolit můžeš také vlasy vlnité, kudrnaté či rovné. Cena se pohybuje v rozmezí od 7 až klidně do 30 000 Kč. Cenu ovlivňuje druh vlasů, délka a množství. Prodloužené vlasy vyžadují ovšem velmi důkladnou péči a šetrné zacházení. Pro to byly vyvinuty regenerační přípravky a šampony, které budou tvé "nové" vlásky přímo hýčkat.
Doufám, že jsi se dozvěděla zase o něco navíc. Chceš vědět, jaké malování zvolit na podzim, aby jsi okouzlila všechny kolemjdoucí? Stačí si počkat na další pokračování "Víš, co ti sluší?".
A proto "Buď slečna, buď svá."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Mastí se ti vlasy??

Jo 64.4% (390)
Ne vubec 11.9% (72)
Moc nee 23.8% (144)

Komentáře

1 Andy Andy | Web | 2. listopadu 2007 v 13:32 | Reagovat

Ahojky máš u mě diplomek!

2 Weron!k@ Weron!k@ | Web | 2. listopadu 2007 v 14:30 | Reagovat

Máš u mě dplom

3 Baruš Baruš | E-mail | 3. května 2008 v 23:05 | Reagovat

Chtěla bych tě jenom opravit s těma dreadama.. Píšeš, že "Tvé krásné dlouhé lokny se poté musí ostříhat nejméně na 5 cm, jinak je totiž dolů nedostaneš.", což není pravda. Kamarád měl půl roku (takže ne nějak krátkou dobu) dready pod ramena (a to je víc než 5 cm) a když si je musel "zrušit", tak je nemusel nechat ostříhat, ale daly se mu rozplést. Rozplétala mu je holka s praxí v oboru, která se mu je pletla a doplétala.

Zajímalo by mě, kdes na to přišla.....

4 Romuška-Mucinci Romuška-Mucinci | Web | 3. května 2008 v 23:13 | Reagovat

někde stahla na netu. ani jsem to nečetla za to se ted stydím prtž mě tohle tema fakt zajíma! A přesně cos řekla s tím souhlasím prtž vím že je to pravda! Jenže já jsem strašně líta a přepisovat to nebudu promin :( paaaa

5 adéla adéla | 29. června 2008 v 23:15 | Reagovat

sorry..ale.. nepíše se dready ale DREDY...

6 baby cry baby cry | 11. ledna 2009 v 12:25 | Reagovat

segry kluk mel taky dredy a nechal si to ostrihat a ted mu ty vlasy vubec nerostou musl jit do hola...a ted ma jen trochu vlasu ale stejne je heskej:).....a je mu asi 27roku nebo ja nevim tk nejak a nema skoro zadny vlasy.....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama