Nasty Nas-životopis

18. srpna 2007 v 11:44 | Romusska and Nicoolka |  Nasty Nas
Nas, vlastním jménem Nasir bin Olu Dara Jones, se narodil 14. září 1973 v Long Island City (Queens, New York) a stal se z něho africko-americký rapper. Během svého povolaní vystřídal mnoho přezdívek, jako např. Nasty Nas, Nas Escobar (podle kolumbijského drogového lorda Pablo Escobara), God's Son a Nastradamus. Nas je synem jazzového trumpetisty jménem Olu Dara a jeho ženy Ann Jones, které zemřela v roce 2001 na rakovinu. Nas se nejvíce proslavil svým prvním LP "Illmatic (1994)", které je považováno za jedno z nejlepších hip hopových alb všech dob.

Nas je starší syn Olu Dara a Ann Jones, kteří měli celkem dvě děti. Celá rodina žila po nějakou dobu v Brooklynu a později se přestěhovala do jednoho z mnoha velkých Queenských obytných státních domů v rámci projektu Queensbridge. Olu Dara nakonec od rodiny odešel a Ann Jones se musela o Nase i o jeho mladšího bratra Jabari-ho starat sama. Nas opustil školu již v osmé třídě a začal prodávat drogy v ulicích New Yorku. Začal se vzdělávat sám tím, že začal číst knihy o africké kultuře a civilizaci, bibli, korán a knihy o pětiprocentní menšině.

V roce 1991 vydal Nas svůj debut se svou verzí písně od Main Source "Live at the Barberque". Tento debut byl oslavovaný, jako druhý návrat Rakim-a a Nas-ovy schopnosti náhle začali přitahovat pozornost v hip hopové komunitě. Brzy poté si ho našel MC Search (bývalý člen skupiny 3rd Bass) a Nas pro něj udělal song "Halftime" pro soundtrack k filmu "Zebrahead (1992)".

Image:Nas 2006.jpg
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Posloucháš Hip hop,rap a rnb???

Jasně 73.6% (2469)
Jak kdy ... 18.2% (611)
Co to je?? 8.1% (273)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama