Album-Hip Hop is Dead / Def Jam, 2006

18. srpna 2007 v 11:55 | Romusska and Nicoolka |  Nasty Nas
Před časem vydal Nasty Nas již své osmé album s kontroverzním názvem "Hip Hop is Dead", které bylo posluchačskou základnou přijato velmi kladně. Sice se zpožděním, ale přeci přinášíme menší recenzi tohoto alba, na kterém uslyšíš špičku v oboru: Snoop Dogg, The Game, Jay-Z a další…
Na dnešní hudební scéně - aspoň té hiphopové - se to jen hemží tvrdým rapem, hustlers, leskem bohatství a zlatým životem těch zaručeně pravých dětí ulice. Posluchač se mnohdy ztrácí v množství interpretů, protože každý mu chce nabídnout ten zaručeně "ozajstný" rap. Co vzniká potom už ani nemusíme rozebírat.
Je ale pár interpretů kteří byly seslání z hůry a mezi ně patří Nas.
Jeho alba jako "Illmatic" vydané v roce 1994 nebo "Street Disciple" (rok 2004) jen doplňovala jeho působení na hip hopové scéne. Od roku 1994 tvořil neotřelý rap, šlapal si sám svou vlastní cestu. V průběhu této cesty, v roce 2006 přicházi znovu ke svým posluchačům aby jim zdělil "Hip Hop is dead".
Podle názvu alba lehce odvodit o co se jedná, ale opak je pravdou. Z toho alba si každý posluchač vezme to své. At už Nas hodnotí hudební scénu, peníze které se točí kolem rapu, smrt svých přátel a nebo násilí, celé to dohromady působí tak že máte navybranou. Album není protkané tvrdým rapem, naopak se nese v melancholickém duchu. Celou atmosféru alba doplňují výborně vybraní hosté, vynikající texty z kterých si každý opravdu vezme to svoje a kvalitní zvuk.
Za zmínku stojí tracky jako "Play on Playa" v produkci Scotta Storche , kde hostuje Snoop Dogg nebo "Still Dreamin" v produkci Kaneyeho Westa.
Album "Hip Hop is Dead" je ukázka opravdového rapu tak jak ho od Nase známe. Doporučujeme!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Posloucháš Hip hop,rap a rnb???

Jasně 73.6% (2469)
Jak kdy ... 18.2% (611)
Co to je?? 8.1% (273)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama